Den Haag
Senior
36 uur per week
7 months
Startdatum op 23 september
Verlopen
30 Dagen geleden
Ministerie van Buitenlandse Zaken

Tableau Consultant

Tableau Consultant | Business Intelligence | Migratie Azure naar Databricks

Functieomschrijving

Als Tableau Consultant binnen het Data Competence Centre BZ (DCBZ) draag je direct bij aan de ambitie van Buitenlandse Zaken om door te groeien naar een informatie gestuurde, data-gedreven organisatie. Je vertaalt gebruikerseisen naar krachtige, gebruiksvriendelijke visualisaties die enthousiasme en adoptie bij gebruikers vergroten. In een multidisciplinair scrumteam werk je aan het ontwikkelen en beheren van Tableau-oplossingen binnen de BZ business intelligence omgeving en ondersteun je desgevraagd de migratie van Azure naar Databricks van Tableau Dashboards. Je werkt integer, pakt door en levert kwaliteit in een omgeving met diverse stakeholders en belangen, met als doel steeds beter informatiegestuurd te kunnen werken voor een steeds grotere gebruikersgroep.

Belangrijkste verantwoordelijkheden

  • Ontwikkelen en bouwen extracts, workbooks en dashboard met behulp van Tableau binnen de BZ business intelligence omgeving.
  • Daarnaast ondersteun je desgevraagd de migratie van Azure naar Databricks van Tableau Dashboards.
  • Vertalen van gebruikerseisen naar een visualisatie die zorgt voor een aangename gebruikerservaring welke bijdraagt aan het enthousiasme van en het gebruik door de gebruikers.
  • Zorgen dat de migratie van MS Azure naar Databricks zorgvuldig verloopt.
  • Werken binnen een scrumteam en samenwerken met o.a. data engineers, BI-consultants en tableau ontwikkelaar

Functie-eisen

  • Bewezen werk- en denkniveau (algemeen en specifiek): Minimaal HBO/WO niveau;
  • Ruime en aantoonbare (bv. a.d.h.v. portfolio) kennis van en minimaal 3 jaar ervaring met Tableau Desktop;
  • Gedegen kennis van en ervaring SQL en Python.
  • Competenties: Analytisch denkvermogen; Resultaatgerichtheid; Creatief; Overtuigingskracht; Constructief kritische houding.
  • De opdracht is niet beschikbaar voor ZZP.

Functie-wensen

  • Ervaring met het opzetten/ ontwikkelen van tableau data sources;
  • Kennis en ervaring met Databricks en Microsoft Azure omgeving;
  • Kennis van Databricks is een pre.
  • Ervaring als user experience designer;
  • Goede communicatieve vaardigheden met gebruikers.
Het Ministerie van Buitenlandse Zaken (BZ) werkt aan een toekomstbestendige, informatiegestuurde en data-gedreven organisatie. Binnen de Directie Informatievoorziening en Digitale Innovatie (IDI) worden IV-taken gebundeld om het primaire proces optimaal te ondersteunen. IDI regisseert de samenwerking tussen klanten/opdrachtgevers en leveranciers met focus op kwaliteit en continuïteit. Het cluster Data Competence Centre BZ (DCBZ) faciliteert de ontwikkeling en het beheer van een groot deel van de dataproducten voor BZ. DCBZ werkt met (big)data uit interne en externe bronnen, gestructureerd en ongestructureerd, om nieuwe inzichten te creëren. De organisatie voert een diversiteit aan business intelligence & analytics en data science projecten uit die grotendeels in elkaar verweven zijn. Ontwikkeling en beheer worden uitgevoerd door twee ontwikkel- en beheerteams onder aansturing van twee projectleiders. Agile-scrum teams werken nauw samen met producteigenaren en opdrachtgevers vanuit verschillende afdelingen. Er is sprake van verschillende stakeholders en belangen, met als gezamenlijk doel steeds beter en meer informatie gestuurd te kunnen werken voor een groeiende gebruikersgroep. In deze omgeving lever je zichtbare impact door dataproducten te bouwen die besluitvorming en uitvoering binnen BZ versterken.