Wij zijn op zoek naar een Data Engineer met kennis en ervaring van SAS, ETL en Azure (geen zzp).
Opdrachtbeschrijving
Als Data engineer ben je onderdeel van het Data & Inzicht -team bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De Data engineer heeft niet alleen ervaring met grote datavolumes, verschillende dataformaten en uitwisseling van gegevens tussen diverse systemen (ETL), maar ook ervaring met relationele datastructuren en datamodellering. Daarnaast lost de Data engineer op zijn tijd productie-issues op. Het team werkt met multidisciplinaire agile teams en er is tevens een platform team dat meer focussed op technische verbeteringen.
Samenvatting taken/verantwoordelijkheden:
Je zorgt ervoor dat data uit interne en externe bronnen correct, eenvoudig en consistent beschikbaar zijn in het datawarehouse.
Belangrijkste taken:
- Je stemt af met productowners, business analisten en contactpersonenen van brondata
- Je ontwerpt en bouwt ETL/data streams met MS Fabric en/of SAS DI Studio
- Je voert binnen het team de rol van Scrum Master uit
I.v.m. een overstap van SAS naar een MS DWH heeft de ideale kandidaat zowel kennis van Microsoft als van SAS DWH tooling.
Je komt te werken in het team waar de bedrijfsvoering data inclusief verantwoordingsinformatie wordt verwerkt. Ervaring met het werken met verantwoordingsinformatie is een belangrijke plus.
Achtergrond opdracht
IMG behandelt schades gereleteerd aan de aardbevingen ten gevolged van de gaswinning in Groningen. In de afgelopen jaren is er gebruik gemaakt van SAS DWH tooling. Inmiddels heeft IMG de operationele data en een data science omgeving in Azure. Met het project beogen we alle data bijeen te brengen op één centraal platform. In de voorbereiding op dit traject is al een forse slag gemaakt met het opschonen van het DWH, de datamodellering (stermodel) en het opruimen van rapportages en dashboards. In het komende jaar is het de bedoeling om de data in SAS DWH te migreren en over te stappen naar MS Fabric met PowerBI. Dit vanwege de toenemende rapportagebehoefte vanuit de bedrijfsvoeringsafdeling, mede ingegeven door eisen vanuit het ministerie, moeten de rapportages op financieel gebied naar een hoger niveau en daarbij beter auditeerbaar worden. De opdracht is om een Stermodel te maken voor deze data, samen met data management te borgen dat de relevante aspecten rondom lineage, definities en kwaliteit vastgelegd worden. Het lezen van SAS code is belangrijk ivm de overgang naar Azure. Binnen IMG wordt gewerkt in een mix van scrum, kanban en projectmatig. Dat brengt specifieke uitdagingen met zich mee en er is flexibiliteit benodigd om alles op elaar aan te laten sluiten.
Functie eisen
- 3 jaar kennis en ervaring SAS data engineering
- 4 jaar kennis en ervaring Data modelleren
- 2 jaar ervaring als Scrum Master
- Bereid om minimaal 2 dagen per week op locatie te werken
Opleiding en kennis
- SAS DI Studio en Visual Analytics
- Microsoft Azure AZ-900 en AI-900
- Professional Scrum Master (PSM1)
- Professional Scrum Product Owner I (PSPO I)
Functie wensen
- Ervaring binnen Nederlandse overheidsorganisatie
- Ervaring met het Gronings Schadedossier
- Ruime ervaring met Jira en Azure
- Werkervaring met Deep Learning, GIT, Github, Python, Data Visualisatie, SAS Visual Analytics, SAS/Base, SAS Data Integration Studio, Azure, Azure Machine Learning, Github, GIT, Python, Rule Based Systems, Natural Language Processing, Databricks, Image Recognition
Competenties
- uitstekende communicatieve vaardigheden
- teamplayer (kan desgewenst ook zelfstandig werken)
- klantgericht
- nauwkeurig, kritisch
- stressbestendig
- doorzettingsvermogen